ChristenUnie
Algemeen
Mijn naam is Sitsofe Quarshie, Ghanese Amsterdammer en jurist. Ik zet mij al ruim 8 jaar in voor de groei en kansen van jongeren als trainer. Zuidoost is de plek waar ik ben opgebloeid en ik gun iedere inwoner diezelfde kans, ongeacht wie je bent! Vanuit deze overtuiging zet ik mij in voor de gemeenschap, en daarom ben ik lijsttrekker van de ChristenUnie in Stadsdeel Zuidoost
Motivatie: wat is voor jou de belangrijkste reden om de politiek in te gaan?
Voor mij is politiek een roeping tot dienstbaarheid: mijn manier om mij in te zetten voor de ander. Ik wil getuigen van Jezus, niet alleen in woorden, maar juist in de manier waarop we keuzes maken en beleid vormgeven. In mijn jeugd heb ik zelf ervaren hoe belangrijk het is dat mensen weten wat hen toekomt, waar ze recht op hebben en hoe essentieel het is dat dit wordt beschermd. In mijn eigen omgeving ervaar en zie ik kansenongelijkheid, zoals in het onderwijs, armoede in gezinnen en de kwetsbare positie van ongedocumenteerden. Dit raakt mij. Want Zuidoost staat voor mij voor samenhorigheid, voor innovatie, voor veerkracht. Hier zie ik hoe sterk een gemeenschap wordt wanneer mensen echt gezien en gehoord worden. Ik geloof dat beleid op christelijke normen en waarden echt verschil maakt, en een samenleving creëert die eerlijk is en waarin het dagelijks leven van mensen zichtbaar verbetert.
Speerpunten komende 4 jaar: belangrijkste speerpunten voor de komende 4 jaar in Amsterdam Zuidoost
De ChristenUnie wil zich inzetten voor een kansrijk Zuidoost, geïnspireerd door het raadswerk van Don Ceder, waaronder zijn inzet tegen schuldenproblematiek. Ook wil de ChristenUnie meer ruimte en erkenning voor de maatschappelijke rol van kerken, die nu onder druk staat door gebrek aan huisvesting en het ontbreken van erkenning als gesprekspartner van Gemeente Amsterdam. Onder leiding van lijsttrekker Kuijsten stuurde de ChristenUnie een brandbrief aan burgemeester Halsema. Inmiddels heeft zij kerkleiders uitgenodigd, wat leidde tot constructieve gesprekken; een vervolgafspraak is al gepland. Ook vinden wij de huidige overlast van afval op straat onacceptabel en daar moet snel een einde aan komen. Last but not least: veiligheid. De ChristenUnie zet ook in op handhaving, voorlichting op scholen en inzet van festivals en evenementen om drugs te weren.
Waar kunnen we jullie vinden op het stembiljet:
ChristenUnie, lijst 22

Mijn naam is Sitsofe Quarshie, Ghanese Amsterdammer en jurist. Ik zet mij al ruim 8 jaar in voor de groei en kansen van jongeren als trainer. Zuidoost is de plek waar ik ben opgebloeid en ik gun iedere inwoner diezelfde kans, ongeacht wie je bent! Vanuit deze overtuiging zet ik mij in voor de gemeenschap, en daarom ben ik lijsttrekker van de ChristenUnie in Stadsdeel Zuidoost - Lechance