Het veiligheidsrisicogebied
Het veiligheidsrisicogebied

Veiligheidsrisicogebied in deel van Zuidoost

Algemeen

Vanaf donderdag 20 augustus geldt een week lang een veiligheidsrisicogebied in een deel van Zuidoost. In dit gebied mag de politie preventief fouilleren op de aanwezigheid van wapens.

De maatregel is ingesteld vanwege een toename van geweldsincidenten en aanhoudende zorgen over vuurwapenbezit en -gebruik.

H-buurt, K-buurt en Nelson Mandelapark

Het veiligheidsrisicogebied omvat de H-buurt, de K-buurt en het daartussen gelegen Nelson Mandelapark. De aanwijzing geldt van 20 tot en met 27 augustus.

Incidenten voorkomen

Met het instellen van het veiligheidsrisicogebied wil de gemeente mogelijke confrontaties en incidenten voorkomen en de veiligheid van bewoners, bezoekers en omwonenden vergroten.

Naast de extra mogelijkheid om preventief te fouilleren, wordt op andere manieren aandacht besteed aan het risico van wapenbezit. Zo gaat de gemeente in gesprek met scholen, jeugdprofessionals en buurtorganisaties om jongeren bewust te maken van de risico’s en samen te werken aan een veilige buurt.